Jak se zbavit chloupků

Zima je již definitivně pryč, přichází opět čas sukní, šatů či kraťasů. Jestliže jste dosud chloupky nechávali růst pod teplým zimním oblečením, nyní je nejvyšší čas se jich zbavit. Ale jak na to?

Existují dva způsoby:

 1. Depilace - odstranění chlupů nad kůží
 2. Epilace - odstranění chloupků i s kořenem

Odstraňování chloupků pomocí depilace

Depilace je většinou snadno proveditelná, nezabere mnoho času a dá se zvládnout v domácím prostředí. Neodstraní chloupky zcela a proto je nutné ji častěji opakovat.

Pinzeta

Kůže se napne a chloupek se vytrhne ve směru růstu. Vhodné je následné ošetření místa desinfekcí (např. líh). Nevýhodou je, že se jedná o proceduru časově náročnou a chloupky se často přetrhnou - častější zarůstání.

Holení

Holení se provadí pomocí jednorázových žiletek nebo speciálně upravených dámských strojků, které se dobře přizpůsobí tělu. Výsledek je ale krátkodobý a častým holením chloupky sílí.

Depilační strojky

Depilační strojky odstraní chloupek i s kořínkem, trvá měsíc až šest neděl, než na jeho místě naroste nový. V tomto případě je však depilace velmi bolestivá (hlavně na poprvé).

Krém, pěna, mléko, gel

Použití těchto přípravků je velmi jednoduché. Důležité je však si ho vyzkoušet na malé části kůže kvůli alergické reakci. Nikdy po nanesení nepoužívejte deodoranty, kůže je velmi citlivá, mohla by svědit a pálit

Vosk

Ne zrovna příjemná, ale za to nejdůkladnější metoda odstraňování chloupů. Kůže zůstává po dobu 3-4 týdnů hladká a hebká. Můžete si nakoupit celou sadu přístrojů domů nebo se můžete svěřit do rukou zkušené kosmetičky. Postup je pro kůži velice náročný, nezapomeňte se hned nakrémovat speciálním krémem.

Vhodné je depilační techniky provádět večer, aby se pokožka přes noc zregenerovala. Pokožku po depilaci osprchujte studenou vodu (póry se zatáhnou), ale nepoužívejte žádné parfémy či mycí přípravky. Promazejte důkladně krémem k tomu přímo určeným.

I přes všechny snahy vám zarůstají chloupky? Pokud nepomáhá promazávání kůže, aby nebyla suchá, ani masáže žínkou z lufy nebo jemným kartáčkem - nejlépe proti růstu chloupků - ani speciální krémy proti zarůstání, nezbývá než se vrátit ke klasickému holení žiletkou či k definitivní epilaci.

Odstranění chloupků pomocí epilace

Epilace je  zdlouhavá finančně náročná a ne plně bezbolestná. Navíc je nutná návštěva kožního lékaře či kosmetičky. Jasnou výhoda tu však  je - chloupků se zbavíte velmi dlouhou dobu.

Elektrická jehla

Je vhodná pro menší plochy. I když je vysoká účinnost odstranění chloupků, je to metoda zdlouhavá, bolestivá a může zanechat jizvy. Vždy si zjstěte reference na kosmetičku, ke které se chystáte.

Laser

Časově i finančně náročná procedura, velmi bolestivá (kůže se lehce popálí). Ochlupení však oslabí a redukuje. Na dlouhou dobu máte od chloupků pokoj.

Aesthera

Pracuje s podtlakem. Díky němu se ošetřované místo na kůži "vcucne" blíž ke zdroji pulsního světla, to pak cíleně ničí chloupek i s kořínkem. Na ošetření nesmíte být příliš opáleni, po se nesmíte minimálně 2 týdny vystavovat UV záření či používat samoopalovací krémy. Jedná se o bezbolestnou a šetrnou proceduru.  S přístrojem v Česku pracuje pouze pražská GHC Klinic.

A jaké metodě dáváte přednost vy?

Jak se zbavit chloupků patří do témat
 • KayleyWang KayleyWang 01.06.2011 05:31:11

  Subject: Skin Analyzer System & IPL

  Dear Doctor,

  Nice day!

  This is kayley from Beijing Nubway S&T Development Co., Ltd, we are manufacturer of beauty equipment for the skin improvement and skin disease treatment.

  Our main beauty equipments are below:
  1. RF-Fractional/Fraxel CO2 Laser
  2. IPL system
  3.Ultrosonic Fat Burning Device
  4.Tattoo removal system
  5.Skin Analyzer System
  6.Nd-yag laser skin care system
  7.Diode Laser Hair Removal system
  Other main equipments include RF System, E-Light system, Oxygen Infusion System, Hair and Scalp Analyzer System and LED/PDT System

  Now IPL System and Skin Analyzer System are our promotion product.

  If you want to find more products, please visit WWW.NUBWAY.NET, the detailed information is in the attachment, please check.

  Kind Regards

  KayleyWang

  BeiJing Nubway S&T Development Co., Ltd
  Web: www.nubway.net

  Tel:0086-10-85786332
  Mob:0086-18210593260
  Fax:0086-10-85786302

  E-mail:kayley@nubway.com

 • jak odstranit..... dANIELA 17.03.2010 18:21:08

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se mam zbavit chloupků pod nosem?? Moc děkuji za odpovědi.PIŠTE PROSÍM NA EMAIL !! DĚKUJI ;-)

  • Re: jak odstranit..... Dis. Lucie Kajlaničová 02.04.2010 10:24:49

   Dobrý den,
   chtěla jsem vám nabídnout fotodepilaci, je to bezbole stnou metodu IPL světla, musíte podstoupit 6x sezení, jedno sezení stojí 600Kč a už vám žádné chloupky nenarostou:o)).Když si zaplatíte celou kůru, jedno sezení zdarma.
   S pozdravem
   Lucie Kajlaničová
   Tel.:608410015

 • žiletka administrator 20.06.2009 10:53:07

  Já dávám přednost žiletce. Příjde mi to nejrychlejší, sice to člověk asi musí dělat častěji, ale není to bolestivé a je to hned


Depilace a epilace patří do témat

Adresář

Depilace a epilace ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Depilace a epilace

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku